بهینه سازی سایت - سئو
سئو چیست
شهریور ۶, ۱۳۹۷
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت شرکتی
شهریور ۱۲, ۱۳۹۷

اپلیکیشن پیک تو پیک

اپلیکیشن پیک تو پیک

پیک تو پیک

پیک تو پیک یک اپلیکیشن تخت سیستم عامل اندروید و دارای امکاناتی اختصاصی و بی نظیر است . در این مقاله قصد داریم که امکانات و وجه تمایز این اپلیکیشن را بررسی نماییم .

منوی اول

در نسخه ۱٫۵ این اپلیکیشن سه گزینه در این منو وجود دارد که عنوان هر منو گویای عملکرد هر گزینه است . با انتخاب گزینه ایجاد پروژه جدید دو گزینه برای شما فعال می شود .

منوی اول اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
منوی انتخاب نوع رابط کاربری اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک

دوگزینه ای که در تصویر مشاهده می کنید برای انتخاب ابعاد پزوژه است . یکی با تمام ابعاد گوشی شما و دیگر در اندازه محدود که توسط خود برنامه اندازه گیری می شود . در ابعاد محدود نیازی به جابه جا کردن پنل ها ندارید اما برای کارکردن به صورت تمام صفحه به دلیل تلاقی المان های ایجاد شده توسط شما و رابط کاربری اپلیکیشن شما با استفاده از گزینه های تعبیه شده باید اقدام به جا به جایی پنل ها نماید حال با انتخاب گزینه ابعاد محدود به صفحه اصلی برنامه می رویم .

در تصویر شما تعدادی گزینه دارید که به شرح زیر هستند .

اپلیکیشن پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک

شکل

اپلیکیشن پیک تو پیک امکان ساخت شکل را به شما می دهد و این گزینه برای ایجاد لایه شکل به کار می رود . از این گزینه شما می توانید برای ایجاد شکل های مربع ،  مستطیل و دایره استفاده کنید . نیز از ترکیب این شکل های شما می توانید پس زمینه های زیبا ایجاد کنید .

متن

دکمه متن برای ایجاد متن به کار می ریود با انتخاب این گزینه صفحه ای باز می شود که شما می توانید متن خود را در انجا وارد نمایید . نکته جالبی که وجود دارد این است که شما در صورت تمایل می توانید از منوی ویرایش ، متن وارد شده را تغییر دهید .

شاید برایتان مفید باشد : طراحی سایت عکاسی

اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک

تصویر

با این گزینه شما می توانید تصاویر را از گالری خود یا از گالری آنلاین تصاویر پیک تو پیک بارگذاری نمایید . لذا با انتخاب این گزینه منو انتخاب عکس ظاهر می شود .

تصویر دایره ای

این گزینه همانند گزینه تصویر می باشد با این تفاوت که عکس بارگذاری شده به صورت دایره می باشد این امکان به صورت ویژه در اپلیکیشن پیک تو پیک وجود دارد . بعد از انتخاب عکس شما به صفحه برش منتقل می شوید و در آنجا باید محدوده تصویر را برای بارگذاری مشخص نمایید . در صورتی که از تصویر دایره ای استفاده کرده باشید نشانگر محیط تصویر نیز به صورت دایره خواهد بود . بعد از انتخاب ناحیه تصویر شما با زدن گزینه برش به صفحه اصلی برنامه منتقل می شوید

اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک

منوی سمت چپی

منوی سمت چپی دارای پنج گزینه است که به کارکرد آن ها به شرح زیر است .

اولین دکمه از بالا

کار این کلید نمایش و مخفی کردن منوی سمت چپ که شمال لایه ها و کلید های ویرایش و همانند ساز و … است که در حالت محدود کارنمی کند . اما بانگهداشتن این دکمه لایه انتخاب شده از حالت انتخاب خارج می شود . و نیز حاشیه مشخص کننده تصویر انتخاب شده نیز مخفی می شود و شما می توانید پیش نمایشی از ساخته خود را ببینید .

 

دومین دکمه

کار این کلید فعالسازی و غیر فعال کردن امکان جابه جایی لایه انتخاب شده با انگشت است البته دقت نمایید که این کار به لایه انتصاب نمی شود بلکه فعال بودن این گزینه به این معنی است که شما لایه انتخاب شده را می توانید با انگشت خود جابه جا نمایید .

 

سومین دکمه

این کلید برای فعالسازی و غیر فعال کردن امکان چرخش لایه به دو انگشت است . فعال بودن این لایه به این معنی است که شما می تواید لایه انتخابی خود را با استفاده از دو انگشت بچرخانید. همانند کلید بالا این ویژگی به لایه انتصاب نمی شود.

 

چهارمین دکمه

این کلید برای  فعالسازی و غیر فعال کردن امکان تغییر اندازه ( با مقیاس ) لایه است . این ویژگی به لایه انتصاب نمی شود و با فعال بودن این کلید شما می توانید با دو انگشت خود لایه انتخاب شده را بزرگ با کوچک نمایید .

 

دکمه آخر

شما با زدن این کلید تصویر خود را ذخیره می کنید .

منوی سمت راست

منوی سمت راستی برای نمایش لایه های ایجاد شده نیز انجام تغییرات آن ها در پیک تو پیک است . پیک تو پیک اولین اپلیکیشن ایرانی است که لایه ها را به این صورت به نمایش در آورده است تا شما به راحتی بتوانید لایه مورد نظر خود را انتخاب کنید . با کلیک بر روی هر یک از لایه ها ، لایه مورد نظر به رنگ در بخش لایه ها به رنگ زرد در می آید . بعد از انتخاب لایه شما می توانید لایه خود را جابه جا نمایید بچرخانید و یا بزرگتر و کوچکتر کتید . گزینه های موجود در این بخش به شرح زیر است . گزینه های موجود در این منو به شرح زیر است .

 

ویرایش

این دکمه برای ویرایش لایه هاست که به طور اختصاصی در پائین توضیح داده شده است .

حذف

با این گزینه می توانید لایه انتخاب شده را حذف نمایید

همانند سازی

این دکمه برای کپی گرفتن ازل ایه به کار می رود . لایه را انتخاب می کنید و این دکمه را فشار می دهید و یک لایه همانند لایه انتخاب شده درست می شود

قفل کردن

این گزینه برای قفل کردن لایه به کار میرود . با قفل کردن لایه دیگر امکان جابه جایی ، تغییر سایز و چرخش با انگشت وجود ندارد .

اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک

منوی ویرایش

این منو برای لایه متن ، شکل و تصویر به صورت اختصاصی ظاهر می شود . البته تعدادی از منو ها برای همه لایه یکسان است .

 

منوی ویرایش مخصوص شکل

نوع شکل

در این منو سه گزینه وجود دارد دایره ، مستطیل و خط که به انتخاب هر کدام شکل مورد نظر بلافاصله به شکل انتخابی تبدیل می شود .

رنگ شکل

همچنین شما می توانید رنگ شکل را از از ایم منو انتخاب کنید .

 

منوی ویرایش مخصوص متن

متن

از این منو شما می توانید متن وارد شده را تغییر دهید . این ویژگی به طور اختصاصی در اپلیکیشن ویرایشگر پیک تو پیک وجود دارد

فونت

در این منو دو تا زیر منو وجود دارد یکی به نام فارسی و دیگری انگلیسی که بر حسب نیاز خود می توانید از این فونت ها استفاده کنید با انتخاب فونت ، بلافاصله متن شما در قالب فونت انتخاب شده در می آید . در ورژن ۱٫۵ اپلیکیشن پیک تو پیک بیش از ۷۰  فونت فارسی و بیش از ۴۰ فونت انگلیسی وجود دارد . که در ساخت های بعدی این برنامه بیشتر نیز خواهد شد .

رنگ متن

در زیر منوی فونت بعد از فونت ها گزینه ای برای انتخاب رنگ متن وجود دارد که می توانید رنگ دلخواه را برای متن خود انتخاب کنید .

اندازه متن

بعد از منوی فونت منوی اندازه متن وجود دارد که با استفاده از کلید هایی که در زیر منوی آن وجود دارد می توانید اندازه متن را تغییر دهید . نوع تغییر اندازه این منو با تغییر اندازه با دوانگشت به صورت چشمی تفاوت دارد . در واقع این تغییر اندازه ، تغییر اندازه واقعی متن است اما تغییر اندازه با انگشت تغییر مقیاس بزرگنمایی می باشد که مسئله ای تخصصی است که نیازی به دانستن آن ندارید .

حاشیه متن

با این منو می توانید برای متن انتخاب شده حاشیه با رنگ دلخواه و نیز اندازه دلخواه اضافه کنید این ویژگی در نرم افزار قدرتمند فتوشاپ برای رایانه وجود دارد .

سایه متن

در نرم افزار قدرتمند فتوشاپ در رایانه امکان ایجاد سایه برای متن وجود دارد . حال ما این امکان را ذر پیک تو پیک فراهم کرده ایم که برای متن خود سایه ایجاد کنید . در زیر منوی های این منو ، گزینه های شعاع ، فاصله عمودی ، فاضله افقی و نیز رنگ سایه وجود دارد که با انتخاب مقدار دلخواه برای آن ها می توانید سایه هایی زیبا برای متن خود بسازید .

بافت متن

علاوه بر این که شما می توانید رنگ متن را تغییر دهید در پیک تو پیک این امکان وجود دارد که برای متن خود بافت نیز انتخاب کنید . با زدن دکمه انتخاب متن همانند اضافه کردن تصویر دو گزینه برای شما نمایش داده می شود ، گالری انلاین ، گالری شخصی که با انتخاب عکس از منبع دلخواه به صفحه برش انتقال داده می شود تا برش قسمت دلخواه از تصویر ، بافت مورد نظر به متن شما اضافه گردد . این امکان در نرم افزار فتوشاپ نیز وجود دارد .

 

منوی ویرایش مخصوص تصویر و تصویر دایره ای

حاشیه

با این منو برای تصویر خود می توانید حاشیه با اندازه و رنگ دلخواه ایجاد کنید .

فیلترها

فیلتر کانال رنگ

این فیلتر ها به صورت اختصاصی در اپلیکیشن پیک تو پیک وجو دارد با استفاده از اسلایدر هایی وجود دارد می توانید میزان اعمال هر رنگ را مشخص کنید. قرمز ، سبز و آبی سه اسلایدری هستند که با تعیین میزان آن ها می توانید تصاویر متفاوتی را خلق کنید .

فیلتر های دیگر

در این بخش بیش از ۱۵ نوع فیلتر وجود دارد که به صورت پیشفرض مقدار آن ها تعبیه شده است ، کافی است هر کدام را انتخاب کنید تا به تصویر شما اعمال شود . این فیلتر ها به طور اختصاصی در اپلیکیشن پیک تو پیک وجود دارد .

 

منو ویرایش مشترک بین همه لایه ها

اندازه

این اندازه تغییر در مقیاس یا اندازه واقعی لایه ایجاد نمی کند بلکه با این اندازه می توانید اندازه قاب لایه را انتخاب کنید و یا مثلا قسمتی از لایه نمایش داده شود .

چرخش

علاوه بر اینکه می توانید به صورت چشمی و با دو انگشت لایه مورد نظر را بچرخانید در این منو نیز به صورت دقیق و با مقدار درجه این مار را برای لایه مورد نظر انجام دهید .

چرخش سه بعدی

این ویژگی که به صورت اختصاصی و ویژه در پیک تو پیک وجود دارد این امکان را به شما می دهد که لایه ها ی خود را در جهت های مختصاتی دیگر نیز بچرخانید .

سطح

این ویژگی که تنها در اپ پیک تو پیک وجود دارد . این امکان را به شما می دهد که سطح لایه ها را و اینکه کدام زیر تر و کدام لایه روی لایه دیگر باشد تعیین کنید . با این امکان دیگر نیاز ندارید لایه ها را به ترتیب اضافه کنید .

شفافیت

تعیین می کند که لایه ها چقدر شفاف باشند .

اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک
اپلیکیشن ویرایشگر تصاویر پیک تو پیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 5 =